Jodhpur, Rajasthan
GST No. 08AAACW1949F1ZA
Call 07942565518 66% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Type | LED |
| Battery Capacity | 2200mAh |
| Rechargeable | Battery Operated |
| Mounting Type | 2 IN 1 HANDHELD & CLIPON |
| Brand | RISING |
| Wattage | 5 W |
| Capacity | 2200 mAh |
| Lighting Type | LED |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Lighting Color | White |
| Certification | BIS |
| Body Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| SKU | OMNI |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Lantern Type | LED Lantern |
| Wattage | 5W |
| Battery Capacity | 4000mAh |
| Material | Plastic |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Lighting Color | Cool White |
| Backup Time | 6 hours |
| Charging Source | USB and Solar |
| Light Color | Cool White |
| Body Material | ABS Plastic |
| Mounting Type | Portable |
| Additional Features | Power Bank Function, Charging Indicator, Mobile Charging Port, Water Resistant, Solar Charging, Overcharge Protection, 360 Degree Lighting |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details