Jodhpur, Rajasthan
GST No. 08AAACW1949F1ZA
Call 07942565518 66% Response Rate
Send Enquiry
LED Table Lamps are a versatile lighting option that can be used for various tasks, from reading and working to relaxing and sleeping. With their energy efficiency, longevity, and design options, LED table lamps is an excellent choice for anyone looking for an eco-friendly, cost-effective lighting solution.
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Light Source | Built-in LED |
| Wattage | 2W |
| Material | ABS PLASTIC |
| Color Temperature | Cool White |
| Base Material | Plastic |
| Color | WHITE |
| Product Type | LED TABLE LAMP |
| Body Material | ABS |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Switch Type | Touch Switch |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Home |
| Lamp Type | Study Table Lamp |
| Brand | RISNG |
| Features | 3 Step Dimming, Adjustable Neck, Foldable, Eye Protection, USB Charging Port |
| Mounting | Table Top |
| Shade Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Light Source | LED |
| Wattage | 6 W |
| Power Source | AC Powered |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | ABS |
| Lighting Type | LED |
| Color Temperature | Cool White 6500K |
| Base Type | Weighted Base |
| Arm Type | Flexible Gooseneck |
| Dimmable | 3 Step |
| USB Port | No Port |
| Warranty | 6 Months |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Light Source | Built-in LED |
| Material | Plastic |
| Wattage | 3W |
| Color Temperature | 6500K |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | ABS |
| Lighting Type | LED |
| Light Color | Cool Daylight |
| Power Source | Rechargeable Battery, USB |
| Switch Type | Touch Switch |
| Brand | RISING |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Features | 3 Step Dimming, Foldable, Adjustable Neck, USB Charging Port |
| Mounting | Table Top |
| Shade Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details